INTERAKTIVNÍ MAPA ISLANDU

Mapa Islandu obsahující na 500 zajímavých míst 

Interaktivní mapa Islandu mock up

je mapa ISLANDU něco pro vás?

Interaktivní mapa Islandu je soubor více než 500 zajímavých míst ve všech islandských regionech zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev podle kategorií: turistické trasy, vodopády, majáky, kostely a muzea, unikátní ubytování atd. Všechna místa jsou doplněna o krátký popis a odkazy na oficiální zdroje informací. Pozor! Všechny popisky v mapě jsou prozatím v angličtině. Česká verze se zatím připravuje!

Mapa je skvělým pomocníkem pro plánování dovolené na Island pro všechny, kteří chtějí poznat o něco více, než jen notoricky známé turistické atrakce. Ocení ji ale i ti, kteří na Islandu už nějaký pátek žijí a hledají inspiraci na víkendové cesty. 

CO Vše MAPA OBSAHUJE?

Proč píšu blog o cestování článek

Interaktivní mapa ISLANDU: ukázka

Interaktivní mapa Islandu: Dynjandi vodopád, západní fjordy
Interaktivní mapa Islandu: Modrá laguna, poloostrov Reykjanes
Interaktivní mapa Islandu: lávová jeskyně Vidgelmir Cave
Interaktivní mapa Islandu: vodopád Ofararfoss v národním parku Thingvellir

Kolik to stojí?

Doživotní přístup k interaktivní mapě Islandu stojí 650 Kč. 

Interaktivní mapa Islandu: Praktické informace

gmailový klient

Mapa je vytvořená v aplikaci My Google Maps. K tomu, abyste ji mohli používat tedy potřebujete emailovou adresu na gmailu.

ZAŘÍZENÍ

Mapu budete moci využít na jakémkoliv zařízení (PC, mobilní telefon, tablet). Ze předpokladu, že jste nalogovaní na gmailový účet. Pro plánování itineráře doporučuji pro přehlednost použít PC, při cestování naopak oceníte mobilní aplikaci.

PŘÍSTUP K MAPĚ

Přístup k mapě dostanete nejpozději do 3 pracovních dnů od připsání platby na náš účet. Je to z důvodu nutnosti manuálního přidání vaši gmailové adresy do nastavení sdílení mapy.

Interaktivní mapa Islandu mock up

REFERENCE

Můžete přestat googlovat. Tahle mapa má totiž všechno. Od zajímavých míst k vidění a aktivity až po tipy na túry nebo zajímavé hotely. Svoje preference můžete filtrovat podle tematického seznamu nebo jen procházet vámi vybrané oblasti mapy. Skvělé na Radčině mapě je také to, že je vytvořena přes google aplikaci, což umožňuje bezproblémovou práci jak na PC, tak na telefonu, plus získáte spoustu dalších informací jako hodnocení uživatelů, obrázky nebo odkazy na webové stránky. Zdá se, že pro příští návštěvu Norska už nemusíte do knihkupectví, abyste získali starověkého průvodce LP.
Lubos mapa Norska recenze
Luboš Hladký
Norsko
Ráda si plánuji svoje dovolené sama. Na druhou stranu mě nebaví trávit desítky hodin u počítače, abych vyhledala zajímavá místa a zjistila potřebné informace k cestě. Informace z papírových průvodců zase často zastarají dřív, než se na cestu vydám. Tohle je super nápad na formu stále aktuálního přehledného průvodce. Obsahuje všechno co potřebuji. Bylo by skvělé, kdyby časem přibyly další země.
Zuzana Hnátková
Česká republika

příběh mapy norska a Islandu

Do Norska jsem se odstěhovala v roce 2012. Původním plánem byl pětiměsíční studijní pobyt na univerzitě v Trondheimu. Ten se ale protáhl na několik let. Bláznivě jsem se totiž zamilovala do norské přírody a o několik let později i do Nora. 

V době, kdy jsem zakládala tyto stránky jsem ale vůbec neměla v plánu psát o Norsku. Myslela jsem si, že je málo exotické a nikoho by výlety po mojí nové vlastni nezajímaly. Mylně jsem předpokládala, že turisté směřují akorát tak na Trolltungu a Preikestolen (od kterých jsem bydlela daleko) a o mých výletech do hor v okolí Trondheimu bude číst tak akorát moje máma. 

Později se ukázalo, že moje máma tento blog nečte. Namísto toho si k němu ale našli cestu milovníci Norska a severu. Jak rostla komunita (například v mojí cestovatelské skupině: Cestujeme do Skandinávie), tak se mi začaly množit dotazy ohledně cestování do Norska a prosby o doporučení na výlety a zajímavá místa. Začala jsem tedy nabízet vytvoření itinerářů na míru pro cesty do Norska a na Island. 

V hlavě se mi ale zrodil nápad, že jednoho dne vytvořím průvodce po Norsku, kde shrnu své tipy na známé i méně známé turistické atrakce. A když jsme v roce 2020 museli předčasně ukončit naší cestu po jižní Americe a následně se vrátili zpět do Norska, kde jsme neměli ani bydlení ani práci, tak jsem se rozhodla, že nadešel čas nápad zrealizovat. 

Jaro, léto i podzim 2020 jsme strávili na cestách po západním Norsku, a přestože máme Norsko projeté několikrát křížem krážem i kolem dokola, tak jsme neustále naráželi na nová a nová zajímavá místa, která vytvořila základ této mapy. 

Mapku jsem primárně dělala pro sebe, abych zmapovala možnosti výletů v okolí přítelovy chaty, kde jsme se po návratu do Norska z argentinské karantény usadili. Rodina a přátelé, kterým jsme mapu ukázali, o ni ale projevili nadšený zájem, a tak jsme se rozhodli, že by byla škoda si ji nechat pro sebe. 

Doufám, že se vám mapa bude líbit a usnadní vám plánování cest po Norsku, ať už se jedná o zahraniční dovolenou či víkendové výlety pro ty z vás, kteří v Norsku žijí. 

S láskou Radka a Ivar Realcamplife