KEMPINGOVÉ A OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ

Přírodu a hory jsem milovala odjakživa, ale potom, co jsem se v roce 2012 přestěhovala do Norska jsem najednou pod stanem trávila víc a víc času. Výlety do přírody jsou pro mě formou meditace a jelikož vyhledávám místa bez lidí, tak to většinou zahrnuje pár (desítek) kilometrů pěšky. 

V Norsku jsem záhy zjistila, že moje staré pohorky (které promoknou při prvním styku s vlhkou trávou) a syntetický obří spacák (který sice sliboval komfortní teplotu v mínusových hodnotách, ale reálně v něm byla zima i v létě) nebudou to pravé ořechové. Začala jsem se tedy zajímat o outdoorové oblečení a vybavení na kempování a postupně ladila výbavu. 

 

Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. 

Norské přísloví

Ačkoliv mi myšlenka ultralight backpackingu (chození nalehko s batohem pod 7 kg) přijde skvělá a ráda podobné šílence sleduji a podporuji, tak na téhle úrovni nejsem a nemyslím si, že někdy budu. Přiznám se, že mám ráda určitý komfort a bezpečí, které mi poskytuje kvalitní vybavení, neustřihlá karimatka a nezlomený zubní kartáček. Přesto ale gramy počítám, protože s sebou nosím těžkou zrcadlovku a další fotografické vybavení. 

Pokud patříte do kategorie milovníků hor, obzvláště těch na severu, tak se můžete inspirovat naší výbavou. Není sice nejlehčí z nejlehčích, ale za to je odzkoušená ve všech ročních obdobích a klimatických podmínkách.

Pro lepší přehlednost jsem naší výbavu rozdělila na specifičtější kategorie, ve kterých vám přiblížím jaké vybavení používáme, proč jsme si jej vybrali, jak jsme s ním spokojení a jestli bychom si ho pořídili znovu, popřípadě jaké jsou další alternativy.