Itinerář Norsko: To nejlepší ze západního Norska 15 dní_mockup

TO NEJ ZE ZÁPADNÍHO NORSKA

17 – 18 dní (včetně cesty z/do ČR)

Tento itinerář vás den po dni provede nádhernými místy na jihozápadě Norska. Itinerář je určen aktivním turistům (zahrnuje túry na Preikestolen, Trolltunga a další méně známé trasy.) 

Itinerář je ve formátu pdf a má 60 stran. Polovina je věnována obecným informacím o cestování po Norsku (výběr trajektu, registrace do mýtného systému, informace o kempování atd.) a druhá polovina obsahuje plán a mapu cesty na každý den, doporučení na ubytování a podrobný popis jednotlivých míst a túr. 

CO ITINERÁŘ OBSAHUJE

PLÁN DEN PO DNI

Itinerář obsahuje podrobný plán na každý den včetně tipů na ubytování, mapu cesty na daný den, podrobnosti o turistických túrách a atrakcích.

INFO O TRAJEKTECH

Který trajekt zvolit pro cestu do Norska a který den vybrat, aby byla cesta levnější. Itinerář také obsahuje odkazy na jízdní řády místních trajektů v Norsku.

OBECNÉ INFORMACE

Více než 20 stran itineráře je věnovaných informacím ohledně cestování do Norska (registrace k placení mýtného, informace ohledně trajektů, ceny v Norsku, informace o kempování nebo cestování se psem...)

O ITINERÁŘI

Od roku 2018 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island, plán cesty den po dni, tipy na ubytování a restaurace i interaktivní turistických atrakcí. 

Radka

zÁPADNÍ NORSKO

Itinerář s názvem „To nejlepší ze západního Norska“ je určen pro aktivní turisty. Itinerář vás během 15 dní provede nejkrásnějšími túrami a místy západního a jižního Norska od Kristiansandu až po Åndalsnes. Trasa zahrnuje nejznámější norské turistické cíle jako je skalní kazatelna Preikestolen, trolí jazyk Trolltunga nebo přechod hřebene Besseggen v pohoří Jotunheimen. Zároveň vám ale poodhalí několik míst, o kterých neví ani většina Norů. Kromě nádherných fjordů, vodopádů a horských výšlapů budete mít šanci si prohlédnout i norská města, ať už nábřeží v Bergenu nebo bílé dřevěné domky ve Stavangeru. Vzhledem k zaměření na horskou turistiku je itinerář vhodný pouze pro letní období (polovina června až konec září.)  

Celkem obdržíte 60 stránkový pdf dokument
, který je rozdělen do dvou částí. Část před cestou obsahuje kapitoly o počasí, oblečení a vybavení, trajektech, pravidlech silničního provozu a tankování, nakupován. Druhá část je samotný itinerář, který obsahuje plán cesty den po dni, mapyu cesty na daný den, popisy turistických tras a tipů na ubytování.

Upozorňujeme, že se jedná o elektronickou knihu ve formátu pdf, a ne o tištěnou publikaci!

Co během vaší cesty navštívíte, uvidíte a zažijete? 

ITINERÁŘE NA MÍRU - Ukázka

Recenze

Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.

Edita Trčková

V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.

Irena Kadrnožková

Itinerář zahrnuje:

Itinerář nezahrnuje: 

Co navštívíte?

Často kladené otázky

Itinerář začíná a končí v Praze. První dva dny se počítá s cestou z ČR přes Německo do Dánska a následným přejezdem trajektem mezi Dánskem a Německem. 

Cestou zpět si prohlédnete Oslo a následně si můžete vybrat jednu ze čtyřech možností pro návrat domů v závislosti na tom, co byste chtěli navštívit cestou.

Trasa je naplánovaná tak, že skoro každý den spíte na jiném místě. Nebojte se ale, že byste trávili dlouhé hodiny v autě. Obvykle jsou denní přejezdy okolo 3 hodin. Málokdy jsou to ale 3 hodiny v kuse, protože je při cestě plno krásných míst, kde stojí za to se zastavit. 

Ubytování v itineráři jsou naplánované do kempů, kde můžete kempovat v autě, ve stanu nebo si zamluvit chatičku. Většinou se jedná o kempy v okolí měst a vesnic, kde není problém sehnat ubytování v B&B, pokud byste preferovali tuto možnost. Na některých místech dávám tipy na přespání na divoko. 

Bohužel ne. Itinerář zahrnuje mnoho scénických horských silnic, které jsou před zimu uzavřené. Zároveň je itinerář zaměřen na aktivní horskou turistiku, tudíž je vhodný pro období od poloviny června do konce září. 

Tento itinerář se zaměřuje na nejkrásnější norské horské treky. Samozřejmě to záleží na tom, kolik toho vaše děti nebo pes ujdou, ale minimálně 3 túry jsou poměrně náročné (délka okolo 20km, převýšení okolo 900 metrů.) Itinerář, který je o něco vhodnější pro děti, starší osoby a lidi, kteří mají například problémy s koleny a preferují méně náročné výlety se chystá. 

V naprosté většině norských kempů není nutné zabookovat ubytování předem. Jediné co budete muset udělat před cestou je zamluvit si trajekt do a z Norska a zaregistrovat se do mýtného systému – podrobnější informace najdete v itineráři.  

Tento itinerář se zaměřuje především na největší norské turistické atrakce (například Preikestolen, Trolltunga nebo Besseggen). V jiné dny ale v itineráři najdete i místa, kam turisté zřídkakdy zavítají. Kromě túr po horách navštívíte i norská města (Stavanger, Bergen a Oslo) i menší vesničky při fjordech. Jedná se o vyvážený mix 🙂

Pokud byste preferovali více dní, tak není problém si itinerář trochu uzpůsobit – zůstat na místě, které se vám líbí o něco déle a například strávit odpočinkový den rybařením u fjordu. 

Co se týče itinerářů do jiných míst, tak jich mám několik v plánu. Klidně mi napište co vás láká!