Itinerář cesty z Čech na Lofoty a zpět skrze Švédsko zaměřený na turistiku

MAGICKÉ SOUOSTROVÍ LOFOTY

Celkem 18 dní (Zahrnuje cestu do/z ČR)

Tento itinerář vás den po dni provede nádhernými místy na souostroví Lofoty. Itinerář je určen aktivním turistům (zahrnuje túry na Reinebringen, Ryten & pláž Kvalvika, pláže Haukland, Uttakleiv a výstup na Mannen a další méně známé trasy.)

Itinerář je v elektronické formě, ve formátu pdf a má 60 stran. První část je věnována obecným informacím o cestování po Norsku (výběr trajektu, registrace do mýtného systému, informace o kempování atd.) a druhá část obsahuje plán a mapu cesty na každý den, doporučení na kempy a podrobný popis jednotlivých míst a túr.


KOUPIT ITINERÁŘ

CO ITINERÁŘ OBSAHUJE

PLÁN DEN PO DNI

Itinerář obsahuje podrobný plán na každý den včetně tipů na kempy, mapu cesty na daný den, podrobnosti o turistických túrách a atrakcích.

INFO O TRAJEKTECH

Který trajekt zvolit pro cestu do Norska a který den vybrat, aby byla cesta levnější. Itinerář také obsahuje odkazy na jízdní řády místních trajektů v Norsku.

OBECNÉ INFORMACE

Více než 20 stran itineráře je věnovaných informacím ohledně cestování do Norska (registrace k placení mýtného, informace ohledně trajektů, ceny v Norsku, informace o kempování nebo cestování se psem…)

O ITINERÁŘI

Ahoj, já jsem Radka a již více než deset let žiju a cestuju po Norsku. Od roku 2018 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island, plán cesty den po dni, tipy na ubytování a restaurace i přesné informace o turistických cílech (například turistické mapy, otevírací doby, informace o vstupném atd.)

Věřím, že vám tento předpřipravený itinerář ušetří čas i nervy a ukáže vám nejenom turistická místa, ale i utajená zákoutí, které mnohdy neznají ani místní.

Krásnou dovolenou!

Radka

SOUOSTROVÍ LOFOTY

Itinerář s názvem „Lofoty: Magické souostroví za polárním kruhem“ je určen pro aktivní turisty. Itinerář vás během 18 dní provede nejkrásnějšími túrami a místy nejen na Lofotech, ale i v pevninském Norsku. Trasa zahrnuje nejznámější turistické cíle na Lofotech, jako je výstup na Reinebringen, trek na pláž Kvalvika a přilehlou horu Ryten, nebo ikonické skály Svolværgeita a Djevelporten. Zároveň vám ale poodhalí několik míst, o kterých neví ani většina Norů. Kromě horských výšlapů, písčitých pláží a rybážských vesniček si prohlédnete i dvě větší města – Stockholm a Trondheim.

Vzhledem k zaměření na horskou turistiku, zvoleným trajektům a kempům je itinerář vhodný pouze pro letní sezónu (od 1. června do 31. srpna!)

Po zakoupení itineráže obdržíte 60 stránkový pdf dokument
, který je rozdělen do dvou částí. Část před cestou obsahuje kapitoly o počasí, oblečení a vybavení, trajektech, pravidlech silničního provozu, tankování a nakupování. Druhá část je samotný itinerář, který obsahuje plán cesty den po dni, mapu cesty na daný den, popisy turistických tras a tipy na ubytování v kempech.

Ubytování je naplánované do kempů. V itineráři neposkytuji tipy na volné kempování, protože nechci přispívat k možnému ničení těchto míst nebo rozšiřování zákazů kempování. V dokumentu ale najdete obecné informace o kempování v Norsku.

Upozorňujeme, že se jedná o elektronickou knihu ve formátu pdf, a ne o tištěnou publikaci!

Previous
Next
Itinerář cesty na Lofoty za 18 dní z ČR

KOUPIT ITINERÁŘ

Co během vaší cesty navštívíte, uvidíte a zažijete?

ITINERÁŘ LOFOTY 18 DNÍ – Ukázka
Recenze itinerářů na míru

Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.

Edita Trčková

V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.

Irena Kadrnožková

Itinerář zahrnuje:

Itinerář nezahrnuje:

Co navštívíte?
Často kladené otázky

Kde itinerář začíná a kde končí?

Tento 18 denní itinerář obsahuje plán cesty z Prahy přes Polsko a Švédsko na Lofoty a zpět skrze Norsko a Švédsko. Při zpáteční cestě máte na výběr ze 3 variant cesty podle toho, co byste cestou raději viděli.

Jak jsou dlouhé přejezdy?

Trasa je naplánovaná tak, že skoro každý den spíte na jiném místě. Nebojte se ale, že byste trávili dlouhé hodiny v autě.

První dny jsou náročné, protože cesta na sever je dlouhá. I tak si ale během dne uděláte zastávky na hezkých místech a budete si moct protáhnout nohy.

Pro příklad:

1 den najedete 750 km
2. den najedete 60 km
3. den najedete 660 km
4. den najedete 500 km

V momentě, kdy přijedete na Lofoty pak budete trávit mnohem více času v horách než v autě.

Pro příklad:

8. den najedete 60 km
9. den najedete 85 km
10. den najedete 40 km
11. den najedete 20 km
12. den najedete 50 km

Na zpáteční cestě domů se počet km opět navýší na cca 600 – 750 km/den.

Kde jsou naplánovaná ubytování?

Ubytování v itineráři jsou naplánované do kempů, kde můžete kempovat v autě, ve stanu nebo si zamluvit chatičku. Většinou se jedná o kempy v okolí měst a vesnic, kde není problém sehnat ubytování v B&B, pokud byste preferovali tuto možnost.

V itineráři nedávám tipy na volné kempování, protože nechci přispívat k možnému poškozování těchto míst a rozšiřování zákazů kempování. V itineráři ale najdete obecné tipy ohledně kempování na divoko.

Je itinerář použitelný celoročně?

Bohužel ne. Itinerář zahrnuje trajekty, které operují pouze během letní sezóny.  Sedmý den vaší dovolené, kdy je naplánován přejezd trajektem na Lofoty tedy musí být nejpozději 31.srpna. (Obecně lze říci, že itinerář je použitelný od 1.června do 31.srpna).

Je itinerář vhodný pro děti/psy?

Tento itinerář se zaměřuje na aktivní turistiku. Samozřejmě to záleží na tom, kolik toho vaše děti nebo pes ujdou, ale túry v tomto itineráři nejsou nijak náročné, co se převýšení a terénu týče, takže bych ho doporučila i rodinám s dětmi od cca 7 let.

Musím si bookovat ubytování předem?

V naprosté většině norských kempů není nutné zabookovat ubytování předem. Jediný kemp, který je potřeba zamluvit předem je ve Stockholmu.

Uvidím jenom turistické atrakce?

Tento itinerář se zaměřuje nejen na největší atrakce souostroví Lofoty  (například Reinebringen, pláž Kvalvika, Ryten nebo Svolværgeita). V jiné dny ale v itineráři najdete i místa, kam turisté zřídkakdy zavítají. Na tyto tipy jsem nesmírně pyšná, protože uvidíte podobně krásnou krajinu jako na Lofotech, ale budete ji mít dost možná jen sami pro sebe. Kromě túr po horách navštívíte i dvě města (Stockholm a Trondheim) i menší rybářské vesnice (například Nusfjord a Å). Jedná se o vyvážený mix 🙂

Chtěli bychom itinerář na více nebo méně dní / raději bychom jeli do severního Norska

Pokud byste preferovali více dní, tak není problém si itinerář trochu uzpůsobit – zůstat na místě, které se vám líbí o něco déle a například strávit odpočinkový den rybařením u fjordu.

Co se týče itinerářů do jiných míst, tak jich mám několik v plánu. Klidně mi napište co vás láká!


KOUPIT ITINERÁŘ