Vyberte stránku

Interaktivní mapa ZÁPADNÍHO norska

Naplánujte si dovolenou snů v Norsku! 
Interaktivní mapa vám naservíruje přehledné informace o turistických atrakcích i ukrytých zákoutích, které neznají ani mnozí místní a ušetří vám hodiny strávené googlováním a 
čtením průvodců. 

Interaktivní mapa západní - previewho Norska

Váš KAPESNí průvodce po krásách západního norska

Interaktivní mapa Norska je soubor více než 600 zajímavých míst na jihu a západě Norského království zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev podle kategorií: turistické trasy, vodopády, majáky, kostely a muzea, unikátní ubytování atd. Všechna místa jsou doplněna o krátký popis a odkazy na oficiální zdroje informací. Pozor! Všechny popisky v mapě jsou prozatím v angličtině. Česká verze se zatím připravuje!

Mapa je skvělým pomocníkem pro plánování dovolené do Norska pro všechny, kteří chtějí poznat o něco více, než jen notoricky známé turistické atrakce. Ocení ji ale i ti, kteří v Norsku už nějaký pátek žijí a hledají inspiraci na víkendové cesty. 

na co se můžete těšit?

Interaktivní mapa jižního a západního norska: ukázka

Mapa západního Norska: Krakenes Lighthouse
Mapa západního Norska: Skageflaa Farma Geiranger
Mapa západního Norska: Sloupový kostel Heddal
Mapa západního Norska: Himakana

Kolik to stojí?

Doživotní přístup k interaktivní mapě jižního a západního Norska stojí 590 Kč. 

Interaktivní mapa norska: Praktické informace

gmailový klient

Mapa je vytvořená v aplikaci My Google Maps. K tomu, abyste ji mohli používat tedy potřebujete e-mailovou adresu na gmailu.

ZAŘÍZENÍ

Mapu budete moci využít na jakémkoliv zařízení (PC, mobilní telefon, tablet). Ze předpokladu, že jste nalogovaní na gmailový účet. Pro plánování itineráře doporučuji pro přehlednost použít PC, při cestování naopak oceníte mobilní aplikaci.

PŘÍSTUP K MAPĚ

Přístup k mapě dostanete nejpozději do 3 pracovních dnů od připsání platby na náš účet. Je to z důvodu nutnosti manuálního přidání vaši gmailové adresy do nastavení sdílení mapy.

Interaktivní mapa jižního a západního Norska

reference

"lepší než knižní průvodce"

"Můžete přestat googlovat. Tahle mapa má totiž všechno. Od zajímavých míst k vidění a aktivity až po tipy na túry nebo zajímavé hotely. Svoje preference můžete filtrovat podle tematického seznamu nebo jen procházet vámi vybrané oblasti mapy. Skvělé na Radčině mapě je také to, že je vytvořena přes google aplikaci, což umožňuje bezproblémovou práci jak na PC, tak na telefonu, plus získáte spoustu dalších informací jako hodnocení uživatelů, obrázky nebo odkazy na webové stránky. Zdá se, že pro příští návštěvu Norska už nemusíte do knihkupectví, abyste získali starověkého průvodce LP. "
Lubos mapa Norska recenze
Luboš Hladký
Norsko

"mapa mi ušetřila desítky hodin času"

"Ráda si plánuji svoje dovolené sama. Na druhou stranu mě nebaví trávit desítky hodin u počítače, abych vyhledala zajímavá místa a zjistila potřebné informace k cestě. Informace z papírových průvodců zase často zastarají dřív, než se na cestu vydám. Tohle je super nápad na formu stále aktuálního přehledného průvodce. Obsahuje všechno co potřebuji. Bylo by skvělé, kdyby časem přibyly další země."
Zuzana Hnátková
Česká republika

"everything your outdoor-loving heart could desire"

"I absolutely love this map! There are many more categories than the “All Trails,” or the “UT.no” apps have, which makes it easier to plan a comprehensive trip without having to click between different apps and/or websites. Sure, you still need google maps, or the old-fashioned atlas, to plan your route to and from certain points, but this map has everything your outdoor-loving heart could desire! Waterfalls, hikes (ranked by difficulty), beaches… you name it! You can find travel guides to any city on this planet, but I have never seen as great a map for those who want to venture out into the wilderness as this one! You can search for specific locations or simply browse between the categories to find destinations you haven’t yet thought of. The sheer amount of points on this map is mind-blowing, and I cannot imagine the work that has gone into this! If you are planning to explore Norway, this is the map for you! "
Izzy Lippold
Norsko

příběh mapy norska

Do Norska jsem se odstěhovala v roce 2012. Původním plánem byl pětiměsíční studijní pobyt na univerzitě v Trondheimu. Ten se ale protáhl na několik let. Bláznivě jsem se totiž zamilovala do norské přírody a o několik let později i do Nora. 

V době, kdy jsem zakládala tyto stránky jsem ale vůbec neměla v plánu psát o Norsku. Myslela jsem si, že je málo exotické. Mylně jsem předpokládala, že turisté směřují akorát tak na Trolltungu a Preikestolen (od kterých jsem bydlela daleko) a o mých výletech do hor v okolí Trondheimu bude číst tak akorát moje máma. 

Později se ukázalo, že moje máma tento blog nečte. Namísto toho si k němu ale našli cestu milovníci Norska a severu. Jak rostla komunita (například v mojí cestovatelské skupině: Cestujeme do Skandinávie), tak se mi začaly množit dotazy ohledně cestování do Norska a prosby o doporučení na výlety a zajímavá místa. Začala jsem tedy nabízet vytvoření itinerářů na míru pro cesty do Norska a na Island. 

V hlavě mi ale zrál nápad, že jednoho dne vytvořím průvodce po Norsku, kde shrnu své tipy na známé i méně známé turistické atrakce. Když jsme v roce 2020 museli předčasně ukončit naší cestu po jižní Americe a následně se vrátili zpět do Norska, kde jsme neměli ani bydlení ani práci, tak jsem se rozhodla, že nadešel čas nápad zrealizovat. 

Jaro, léto i podzim 2020 jsme strávili na cestách po jižním a západním Norsku, a přestože máme Norsko projeté několikrát křížem krážem i kolem dokola, tak jsme neustále naráželi na nová a nová zajímavá místa, která vytvořila základ této mapy. 

Mapku jsem primárně dělala pro sebe, abych zmapovala možnosti výletů v okolí přítelovy chaty, kde jsme se po návratu do Norska z argentinské karantény usadili. Rodina a přátelé, kterým jsme mapu ukázali o ni ale projevili nadšený zájem, a tak jsme se rozhodli, že by byla škoda si ji nechat pro sebe. 

Doufám, že se vám mapa bude líbit a usnadní vám plánování cest po Norsku, ať už se jedná o zahraniční dovolenou či víkendové výlety pro ty z vás, kteří v Norsku žijí. 

S láskou Radka a Ivar Realcamplife
Realcamplife blog o cestování do Norska a na Island: Radka a Ivar v Patagonii s dodávkou
Reinanuten treky v Norsku