Vyberte stránku

Kontakt

Líbí se vám náš blog? Chcete se nás na něco zeptat? Potřebujete s něčím poradit? Chcete s námi navázat spolupráci?

Těšíme se na vaše dotazy, nápady a připomínky!

 

Máte dotaz nebo mi chcete jen napsat?

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Hledám si práci v Norsku, můžeš mi pomoct?
S hledáním konkrétní práce vám bohužel nepomůžu. Ale o tom kde naleznete nabídky práce i další tipy o práci v Norsku jsem napsala krátký článek, který doporučuji přečíst. Najdete ho tady.
Chystáme se do Norska, máš pro nás tipy co navštívit?
Mám. Desítky a stovky. Nejprve se rozhodněte jak do Norska chcete cestovat. Pojedete vlastním autem? Nebo poletíte a v Norsku si plánujete auto vypůjčit? Kolik máte času? Kterou část Norska chcete procestovat? V přehledu destinací najdete celou stránku věnovanou Norsku, ve které neustále přibývají nové články. Pokud tam nenajdete, co hledáte, pak mě kontaktujte a já vám pomůžu vytvořit itinerář na míru.
Chystáme se na Island, máš pro nás tipy co navštívit?
Jistě! Spousty! Od tipů ohledně půjčení auta na Islandu, přes průvodce jednotlivými islandskými regiony až po detailně popsaný itinerář kolem dokola celého ostrova. V přehledu destinací najdete celou stránku věnovanou Islandu, ve které neustále přibývají nové články. Pokud tam nenajdete, co hledáte, pak mě kontaktujte a já vám pomůžu vytvořit itinerář na míru.
V článku jsem četla o mapce chat v Norsku a Švédsku, můžeš mi ji poslat?
Tady najdete mapku s chatami, které patří norským státním lesům. Chatky nejsou rozesety po celém Norsku, naopak jsou spíše v určitých oblastech. Mapka je taková orientační a nedá se do ní moc kliknout, ale najdete tam názvy chat a jejich přibližnou polohu. Pod mapou si ale můžete zvolit apne buer (otevřené chatky) a jejich filtrování podle oblasti (fylke). Pokud chcete využít klasické norské chaty patřící norskému turistickému svazu DNT, pak se budete muset stát členem této organizace a zajistit si vyzdvihnutí klíče. Více informací o DNT chatách naleznete zde. 
Kde berete čas a peníze na cestování?
Podobně jako většina ostatních lidí pracujeme a pak nám jednou za měsíc přistanou na bankovním účtu. Nejsme žádní digitální nomádi, nemáme svěřenecký fond a nepodporují nás rodiče. Minimálně finančně ne. Ivar končí studia a přitom pracuje jako osobní asistent pro postižené a zdravotní bratr. Já také pracuji jako asistentka pro postižené. Na cestu po Americe jsme více než dva roky šetřili a doufáme, že ji utáhneme z našich úspor. Více o mé práci a to jak mi dovoluje cestovat si můžete přečíst tady.

Radka Staňková

NORWANA AS

Melkeveien 1b, 0779 OSLO, Norsko

Organizační číslo: 927 151 952

(Neplátce DPH)

[email protected]

 

FACEBOOKOVÁ SKUPINA O SKANDINÁVII

 

Plánujete cestu do Norska, Švédska, Finska, Dánska, Grónska nebo na Island či Faerské ostrovy a máte nějaké otázky? Nebo se chcete pokochat fotkami nádherné severské přírody či sdílet svoje zážitky a tipy?