Vyberte stránku
Radka Staňková tvorba itinerářů do Norska a na Island

O ITINERÁŘÍCH

Od roku 2017 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island a plán cesty den po dni.

Radka

LOFOTY PŘEDPŘIPRAVENÉ ITINERÁŘE

Itinerář cesty z Čech na Lofoty a zpět skrze Švédsko zaměřený na turistiku

ITINERÁŘ: Magické souostroví Lofoty

Tento předpřipravený itinerář obsahuje podrobný plán cesty z ČR na Lofoty a zpět na 18 dní. Itinerář se zaměřuje především na horskou turistiku na Lofotech, ale prozkoumáte i rybářské vesnice, vikingské muzeum a cestou si uděláte zastávky ve Stockholmu a Trondheimu. Vzhledem k rozvrhu trajektu je vhodný pouze pro letní měsíce.
18 dní
Itinerář cesty na Lofoty a Vesterály 3 týdny

ITINERÁŘ: Lofoty a Vesterály na pohodu

Pohodový itinerář cesty z Čech po východním pobřeží Švédska až na souostroví Vesterály a Lofoty. Obsahuje lehkou turistiku zvladatelnou i s dětmi. Noclehy jsou rozplánované do kempů, popřípadě jsou v itineráři doporučení na wild camping.
21 dní
Itinerář cesty na Lofoty a Vesterály 2 týdny 15 dní

ITINERÁŘ: Lofoty a Vesterály

Itinerář cesty z Čech po východním pobřeží Švédska na souostroví Lofoty a Vesterály s návratem skrze Norsko a Dánsko. Itinerář je určený aktivním cestovatelům, kteří ale mají limitovaný čas a nevadí jim takřka každodenní delší přejezdy. Spaní je v kempech nebo wild camping.
14 - 15 dní

NORSKO PŘEDPŘIPRAVENÉ ITINERÁŘE

Itinerář Norsko: To nejlepší ze západního Norska 15 dní_mockup

ITINERÁŘ: Fjordy západního Norska

Tento itinerář vás provede skrze norské fjordy od Kristiansandu až po Åndalsnes. Během 15 dní projdete nejznámější norské treky, prohlédnete si dvě největší norská města a uvidíte nespočet fjordů, vodopádů a nádherných přírodních scenérií. Itinerář je určen pro aktivní turisty.
15 dní
Itinerář Norsko s dětmi na kole a v karavanu

ITINERÁŘ: Západní Norsko s dětmi, karavanem a koly

Tento předpřipravený itinerář obsahuje podrobný plán cesty z ČR do západního Norska. Cesta zahrnuje lehčí treky, které v pohodě zvládnou aktivní děti, ale prozkoumáte i norská města (Stavanger a Bergen). Itinerář také obsahuje lehčí výlety na kole (vlastní kola). Spaní je naplánováno na divoko a do kempů.
17 dní

PROČ SI ZAKOUPIT PŘEDPŘIPRAVENÝ ITINERÁŘ dO NORSKA NEBO NA ISLAND?

Pokud zabrousíte do vod internetu a budete hledat itinerář cesty do Norska, tak vám algoritmus googlu pravděpodobně nabídne na prvních příčkách stránky travel blogerů, kteří do Norska zavítali pouze jednou. V titulce se sice píše nejlepší túra a nejkrásnější místo, ale ve skutečnosti pisatelé většinou neviděli nic jiného než trasu, kterou vám ponoukají jako tu nejlepší. 

Díky deseti letům zkušeností s cestováním v Norsku jsme s Ivarem většinu míst, které v itinerářích doporučujeme sami navštívili a máme důvody k tomu, proč vás například za půlnočním sluníčkem pošleme na tuto pláž a ne na vedlejší nebo proč doporučujeme tento trajekt. 

Na rozdíl od cestovních agentur nemáme z námi doporučovaných tours a kempů žádný profit, takže to neovlivňuje naše doporučení. 

Příprava jednoho itineráře mi zabere okolo 30 hodin čistého času. A to už mám většinou předem rozmyšlené, kudy trasa povede a jedná se tedy jen o její rozplánování do jednotlivých dní, vyhledání ubytování, informacích o túrách, otevíracích dobách nebo třeba odjezdech trajektů. V itineráři toto dostanete v dárkovém balení, takže už nebudete muset prosedět hodiny u počítače nebo tištěného průvodce. S nadsázkou se můžete jen sbalit a vyrazit na cesty!

Itinerář obsahuje několik stránek, které se věnují cestování do Norska obecně. Chcete vědět jak se platí na lokálních trajektech nebo kolik si můžete dovézt alkoholu? Jestli potřebujete povolenku k chytání ryb na moři nebo kde můžete legálně kempovat? Jaké v Norsku platí dopravní předpisy, jaké se používají zásuvky nebo na jakém telefonním čísle kontaktovat odtahovku, když se vám po cestě nedej bože něco přihodí? 

ISLAND pŘEDPŘIPRAVENÉ ITINERÁŘE

Itinerář Island v zimě 4 dny: Zimní ochutnávka Islandu_mockup

ITINERÁŘ: Zimní ochutnávka Islandu

Itinerář "ZIMNÍ OCHUTNÁVKA ISLANDU" vás ve čtyřech nabitých dnech provede Zlatým okruhem a po jižním pobřeží Islandu až po ledovcovou lagunu Jökulsarlón. Vykoupete se v horkých pramenech a uvidíte nádherné zmrzlé vodopády, ledovce, gejzír i černé písečné pláže.
4 dny
Itinerář Island v zimě 7 dní_jih a západ Snaefellsnes

ITINERÁŘ: Týden v zimě na Islandu

Tento předpřipravený itinerář vás během 7 dní zavede z Reykjavíku až k ledovcové laguně Jökulsarlón, kde můžete vyrazit na výlet po ledovci a navštívit při tom jedinečné ledové jeskyně. Prozkoumáte také poloostrov Snæfellsnes, odkud v zimě vyrážejí výlety za velrybami.
7 dní